Czym kierować się przy wyborze dewelopera?
Wiele osób myśli o swoim miejscu na ziemi. Posiadanie własnego domu czy mieszkania jest dla niektórych celem, do którego dążą przez bardzo długi czas ciężko pracując. Nie każdy ma czas, siły, umiejętności czy wiedzę, aby zbudować samemu własne lokum, dlatego ludzie decydują się na zakup domu lub mieszkania od dewelopera. Należy pamiętać, że podczas zakupu najważniejsze jest wybranie odpowiedniego dewelopera.

Jak wybrać dobrego dewelopera?
Nie ma co ukrywać, że wybór i zakup mieszkania czy domu a moment odebrania kluczy i możliwość wprowadzenia się to bardzo długa droga, dlatego należy odpowiednio dobrać dewelopera, aby ten czas oczekiwania mijał w spokoju. Na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniach? Inwestycja we własne lokum jest decyzją na całe życie, dlatego należy wszystko bardzo dobrze sprawdzić, być dociekliwym i nie bać się zadawać pytań – tylko tak można dokładnie poznać usługodawcę. Jeśli w ofercie posiada domy na sprzedaż, to warto jest zapytać go, ile ich już wybudował (doświadczenie jest bardzo ważne) i wyrazić chęć obejrzenia ich. Oczywiście może nie być możliwości wejścia do środka, bo nowi właściciele mogą się na to nie zgodzić, ale już sam fakt, że zobaczyć można je z zewnątrz, da obraz na to jak deweloper oddaje wykończone budynki. Istotne jest również to czy pomaga on swoim klientom w zdobyciu kredytu na nowe mieszkania – bardzo często wtedy można dostać korzystniejsze warunki i szybciej idzie załatwić wszelkie formalności. Jeśli chodzi o mieszkania od dewelopera, ważne jest to, aby dopytać się, co ma na myśli mówiąc, że mieszkanie będzie oddane w „stanie deweloperskim”. Nie każdy zaoferuje takie same rozwiązania, dlatego trzeba dokładnie się dowiedzieć, co wchodzi w standard takiego mieszkania, a za co będzie trzeba dopłacić. Ważne jest czy stosuje się do ustawy deweloperskiej – jest to wymuszone przepisami i zabezpiecza nabywcę przed nieuczciwymi praktykami.

Dodatkowe zalety dewelopera
Oczywiste jest, że są wymogi, które deweloper musi spełnić, jednak jeśli dorzuci coś „od siebie”, wpływa to na jego korzyść – dodatkowe rabaty na materiały wykończenia wnętrz w pakiecie z nabywanym mieszkaniem lub domem czy na przykład możliwość wprowadzania zmian lokatorskich na etapie budowy. Można w trakcie prac zapytać o możliwość doglądania postępów. Jak wiadomo, skoro pracuje on w branży budowlanej, to z pewnością zna fachowców których może polecić lub odradzić współpracę z nimi. Wszystko to ma bardzo ważny wpływ, na to, jak będzie postrzegany. Warto jest wymienić się telefonami i w razie jakichkolwiek wątpliwości zadzwonić i dopytać – deweloper nie powinien mieć problemów i żadnych obiekcji z odpowiadaniem. Kontakt jest bardzo ważny.

Jeśli dokładnie sprawdzi się dewelopera, to można mieć pewność, że nie przydarzą się żadne niekorzystne niespodzianki. Podczas oczekiwania na swoje wymarzone lokum nikt nie chce się denerwować, że coś może pójść nie tak, dlatego warto znaleźć kogoś, kogo obdarzy się zaufaniem.