BLUSZCZOWA 15A - BUDYNEK B2

O inwestycji 

Osiedle Bluszczowa 15 - budynek B2 - jest kolejnym etapem inwestycji zrealizowanej przy ul. Bluszczowej 15 w Lublinie. Budynek B2 to kameralny blok o 3 kondygnacjach nadziemnych oraz jednej podziemnej z miejscami postojowymi oraz komórkami lokatorskimi. W budynku powstało 30 komfortowych, słonecznych mieszkań zaprojektowanych dla singli, par oraz rodzin z dziećmi. Budowa budynku B2 zakończyła się w grudniu 2020 roku.

Lokalizacja

Budynek zlokalizowany jest w północno-wschodniej części Lublina, w odległości około 3 kilometrów od centrum miasta. Położony jest przy ulicy Bluszczowej 15A, w otoczeniu zieleni. Graniczy z zagospodarowanymi terenami rodzinnych ogródków działkowych. Okolica prężnie się rozwija i posiada dogodną komunikację z innymi częściami miasta.

Okolica inwestycji

W okolicy dostępne są piekarnie, sklepy spożywcze (Stokrotka, Lidl, Lewiatan), przychodnia rodzinna, szkoły językowe, przedszkola niepubliczne. W odległości około 1500 m położone jest centrum handlowe Olimp, w którym między innymi znajdują się kino, klub bowlingu i bilarda, sala zabaw dla dzieci, placówka pocztowa oraz Ikea. Blisko znajdują się również mniejsze supermarkety: Carrefour, Leroy Merlin, Media Expert i inne.

Architektura

Budynek B2 utrzymany został w podobnej stylistyce oraz kolorystyce i stanowi razem z budynkiem B1 spójną całość architektoniczną również pod względem użytych materiałów jak i elementów wykończenia. Bryłę budynku zaprojektowano w nowoczesnej, prostej formie z dużymi oknami i przeszklonymi balkonami.

Infrastruktura osiedla

Teren osiedla jest ogrodzony. W pobliżu budynku powstał plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców. Budynek wyposażony jest w dwie cichobieżne windy, komórki lokatorskie oraz miejsca postojowe na poziomie minus jeden. Ogrzewanie oraz ciepłą wodę użytkową zapewnia prywatna kotłownia gazowa.

O mieszkaniach

W budynku znajdują się mieszkania o rożnej wielkości: od 1 do 4 pokoi i powierzchni od 31 do 83 metrów kwadratowych. W mieszkaniach na piętrach są przeszklone balkony natomiast do lokali na parterze przynależą ogrodzone ogródki do wyłącznego użytku. Wszystkie mieszkania na drugim piętrze posiadają wysokie sufity - w najwyższym punkcie jest to ponad 4,5 m co stwarza możliwość zagospodarowania w niebanalny sposób tej dodatkowej przestrzni np. w formie antresoli.

Komunikacja

Lokalizacja inwestycji pozwala na szybkie i wygodne dotarcie do innych części miasta. W odległości około 400 m znajdują się przystanki autobusowe oraz Stacja Lubelskiego Roweru Miejskiego. Do stacji PKP Lublin jest około 2500 m, natomiast dojazd samochodem do centrum Lublina lub drogi ekspresowej S17 zajmuje nie wiecej jak 5 minut.